Témy prednášok

Toto sú témy na ktoré robím prednášky a semináre. V prípade záujmu o organizáciu vo vašom meste, ma kontaktujte na martina.junga@gmail.com, alebo na mojom facebooku Martina Mab Junga, teším sa na stretnutie

 

Nové rodičovské princípy –Vnútorný vývoj človeka sa zrýchľuje. My sme o niečo inakší, ako boli naši rodičia. Avšak naše deti, ktoré sa rodia do obdobia transformácie planéty, sú úplne iní ako my. Staré prístupy výchovy, ako príkazy, moralizovanie, vysvetľovanie a tresty , sú už nefunkčné. Deti tejto doby sa neuspokoja so žiadnym “toto sa patrí a toto nie” . Tieto deti sú pripravované na rýchlu dobu, kde funguje len to čo je skutočné. Jediný spôsob výchovy je vzor. Netreba nič prikazovať. Deti nás pozorujú a potom použijú len to čo vidia u nás. Všetko ich ostatné správanie, je už len emočnou reakciou na našu nepravdivosť. Deti nás chcú šťastných a vystretých. Ak tak ešte nie sme schopní žiť, tak aspoň pravdivých. Keď nám je ťažko, chcú to vidieť. Ak vo vnútri trpíme a navonok sa smejeme sú zmetení a začínajú nepriame prejavy: závislosť na cukre, vzdor, emočné záchvaty, nespavosť, choroby, a pod. Na druhej strane prílišne “mäkká výchova” bez hraníc, robí z detí dospelých a to v nich vyvoláva vnútornú frustráciu, ktorá sa prejavuje emocionálnou nestabilitou.

Manipulácia – ako pracovať s vampírmi vo svojom okolí a nenechať sa okradnúť o energiu. Manipulátori sú vampíri, ktorí cucajú vašu energiu. Na prednáške budeme hovoriť o tom, ako sa môžete brániť keď stretnete vampíra. Ako pracovať s vampírom, keď je to člen vašej rodiny, alebo šéf v práci. Taktiež si povieme o tom, ako vlastne vzniká model, manipulátora a ako model obeťe.Ako pomôcť dieťaťu, ktoré sa už nachádza v niektorom z týchto modelov. Alebo, ako sa my sami môžeme tohto modelu zbaviť a nenechať sebou manipulovať. Či už manipulácia vychádza z pozície moci, alebo pod maskou lásky (rodičovskej, detskej, partnerskej, alebo priateľskej).

Hĺbková partnerská komunikácia – ako čistiť, aj hlboké rany, vymaniť sa z kruhu výčitiek a znovu obnoviť vášeň vo vzťahu (prednáška, párový seminár) Na seminári sa naučíme princípy hĺbkovej komunikácie, ktorá dokáže aby sa partneri počuli. Aby ženy prestali, kárať svojich mužov ako ich matky. A naučili sa s nimi hovoriť, ako s partnermi. V takomto nastavení muž nemusí utekať, pretože sa naučí žene dôverovať. A uverí, že má zmysel jej načúvať. Taktiež muži sa naučia rozpoznávať, ako k nim žena hovorí. A čo v tedy potrebuje. Muži dostanú nástorj, ako pracovať so ženou, ktorá je v predmenštruačnej fáze,vo fáze bosorky. Odmenou, pre muža ktorý je ochotný so svojou ženou pracovať, je silná a hlboká sexualita, ktorá je vedľajším a prirodzeným dôsledkom takejto komunikácie.

Pôrod po svojom – Nieje dvoležité kde rodíš, ale ako sa pritom cítiš.Ako sa pripraviť na pôrod a prvé dni s našim dieťatkom tak, aby bol tento kľúčový ,moment v našich životoch príjemný, bezpečný a nežný. V dnešnej dobe si berieme naspäť slobodu rodiť prirodzene. Avšak ešte stále veľa žien, najma prvorodičiek vstúpi do pôrodnice v slepej dôvere voči nemocnici. Napriek veľkej dôležitosti lekárskych zásahov v prípade pôrodných komplikácii musíme uznať, že pôrodníctvo na našom území je skutočne zaostalé za niektorými štátmi, ktoré podporujú prirodzené pôrody v pôrodniciach. Podporujú fungovanie pôrodných domov s lekárskou starostlivosťou, ako aj samotné pôrody doma. A tak sa deje, že slovenská žena a jej dieťa vo väčšine prípadov odchádzajú z pôrodnice s množstvom citových zranení. Tie spôsobujú popôrodnú depresiu, separačnú úzkosť, popôrodnú sexuálnu necitlivosť a samozrejme stratu ženskej hodnoty a sebavedovemia.

Spracovanie rodových vzorcov – častokrát sa nám v živote nedarí v rôznych témách. Máme problémy s deťmi, s partnerom, alebo s vlastnou realizáciou. Častou príčinou býva nesprávne rozostavenie životných rolí v našej pôvodnej rodine, v ktorej sme vyrastali. Napríklad. syn robí psychologického partnera svojej mame, alebo deti sú v roly, ktorá plní funkciu rodičov, pre svojho otca a matku a podobne. Vtedy je energia zaseknutá, alebo neprúdi správnym smerom, aj keď napríklad už jeden z rodičov nežije. Energia od nás ide k nemu, namiesto toho, aby prúdila do našeho vlastného osobného príbehu. Na seminári budeme znovunastavovať zdravé postavenie v našej rodine. Tým sa uvolnia bloky v energetickej rovine, uvoľníme emocionálne napätie, ktoré v nás môže byť roky zaseknuté a v mentálnej rovine pochopíme, kde bol zádrheľ a ako postupovať ďalej v ceste k sebe a k napĺňaniu nášho životného potenciálu.

Posvätné lono – (intenzívny transformačný seminár pre ženy)čistenie a liečenie lona, znovuobjavenie vnútorneho ohňa a svojho osobného potenciálu, ktorý rozvíja ženskú cestu, sebarealizáciu, vzťahy a sexualitu , pochopenie mystiky menštruačného cyklu, práca s archetypmi, objavovanie svojej individuality a jedinečnosti. Sexualita, ako tabu v rodine, strata pannenstva bez úcty, nehy a vedomosti, niekoľko opakovaných nechcených sexuálnych stykov, znásilnenie, pôrody v pôrodniciach v réžii doktorov…to všetko sú zážitky, ktoré vytvárajú silné bloky v oblasti našej sexuality. Môžu viesť k strate sexuálnej túžby, a postupne k stratu kontaktu samej k sebe. Na seminári budeme liečiť tieto zranenia a znovuobjavovať vzťah so svojou yóni.

Posvätná sexualita – prehĺbenie sexuality do hlbších úrovní, liečenie rodových vzorcov, hĺbková párová komunikácia (intenzívny párový seminár pre náročných). Sme stvorení žiť v páre. Keď sú vzťah a jeho sexualita zdraví, vytvára sa energetický náboj ktorý podporuje muža aj ženu v ich životnej ceste a sebarealizácii. Keď sexualita nieje živá, vzťah nieje partnerský, ale otcovsko-materský. Takýto vzťah vytvára vzájomnú manipuláciu partnerov a je pre oboch deštruktívny. Táto situácia, ako aj situácia keď nemáme partnera, znamená že v nášom vnútri pracuje model z nášho rodu, ktorý nám to nedovolí zmeniť. Workshop bude priestorom pre zmenu týchto modelov, ako aj tréningom podpornej vzťahovej komunikácie.

Reštart – ako sa dostať do mimokarmického priestoru a vyradiť programy a rodinné modely z prevádzky. Zažijeme, aké to je natlačiť svoju prítomnosť “pouze” do prítomného okamihu. Kde sa strácajú všetky krivdy minulosti a strachy z budúcnosti. Ostáva čisté vedomé bytie.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram